hracisal

hracisal

Dostihy a sázky

Dostihy a sázky jsou velmi oblíbenou deskovou hrou už desítky let. Lidé si ji velmi oblíbili a postupem času se dočkala několika úprav, inovací a rozšíření. Je určena pro dva až šest hráčů ve věku od deseti let. Jednoduchý princip hry spočívá v tom, že během pohybu s kostkou a figurkou po herním plánu musí hráč kupovat a prodávat koně i služby. Vítězem se stane ten hráč, který ve hře získá největší imaginární majetek.

Inspirace světově úspěšnou hrou

Dostihy a sázky vznikly před 35 lety a je založená na stejném principu jako hra Monopoly, která vznikla již v roce 1938. S trochou nadsázky můžeme říct, že Dostihy a sázky jsou jakýmsi socialistickým klonem Monopolů. Obdobných variant ale vzniklo ve světě více. Do roku 2010 se prodalo více než 3 miliony kusů této hry, patří tedy mezi jedny z nejúspěšnějších.

Další varianty

  • Dostihy a sázky Junior: Jedná se o upravenou verzi pro nejmenší hráče, bez sázek na koně, samotná hra trvá i kratší dobu.
  • Cestovní Dostihy a sázky: Původní rozměrný herní plán nahradila jeho zmenšená verze, proto jsou skvělou variantou pro dlouhé cesty.
  • Betting of horses: Betting of horses je anglická verze klasických Dostihů a sázek.
  • Dostihy a sázky – Rychlá dráha: Jedná se o úplnou novinku, která je téměř totožná s původní hrou, jsou zde jen drobné změny v pravidlech, které ji umožňují dohrát zhruba za poloviční čas.

Herní postup

Na střed herní desky jsou umístěny popisem dolů karty s názvem Finance a Náhoda. Na startovní pole se vloží figurky hráčů, každý má jednu. Poté se všem hráčům rozdají natištěné dostihové peníze ve stejné hodnotě. Jeden ze členů bude představovat bankéře, který má ale odděleny své peníze od těch uložených v bance. Poté všichni, jeden za druhým, hází kostkou, posouvají svou figurku o příslušný počet políček a snaží se plnit napsané úkoly. Mohou si kupovat koně nebo doplňkové služby. koupě koně či vypsaných služeb stáje. Hra končí v momentu, kdy nebudou mít hráči dostatek financí k vyrovnání svých dluhů. Vyhrává člověk, který zůstane poslední nebo shromáždí největší majetek v dohodnutém časovém limitu.


Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek