hracisal

hracisal

Šachy – duševní sport

Chcete zažít zábavu, sport, umění nebo společenskou událost? To vše je možné prožít, dáte-li se na šachy. Nemusíte být mistrem světa, abyste si vychutnali partičku hry, jejíž moderní forma vznikla úpravou perské hry již v 15. století.

Čím jsou šachy prospěšné

Přestože se necítíte být členem Mensy, můžete si naplno užívat všech přínosů, které pro vás šachy pčinášejí. Šachová partie vyžaduje rychlé myšlení a vy se u ní zdokonalíte ve své schopnosti řešit problémy. Věděli jste, že hraní této hry podporuje výkon mozku a zlepšuje paměť? Během hry budete také používat obě mozkové hemisféry, rozvíjet svou tvořivost a osobitou originalitu. V neposlední řadě jsou šachy ideální hrou pro zotavení z dlouhodobé nemoci.

Jak začít

Na stránce Šachového svazu České republiky, který působí již více než 110 let, si na mapě najděte nejbližší šachový kroužek a klub a začněte se aktivně zapojovat do jeho programu. Ze začátku možná budete jen sbírat informace, ale později se můžete začlenit do okresních, krajských i národních šachových soutěží. Jedním z nejúspěšnějších světových šachistů je i Čech David Navara - třeba se i vy dopracujete až na Šachovou olympiádu. I když byste se nedopracovali vůbec nikam, rozhodně na sebe můžete být hrdí – ve svém volném čase se věnujete smysluplné činnosti!

Internet

Záměrně jsme neuvedli možnost hrát šachy po internetu – ano, můžete hrát šachy s různými spoluhráči, volit obtížnost, a zdokonalovat se i v domácím prostředí. Ale jaksi je opomenuta společenská funkce šachů, která je v dnešní době ještě hodnotnější než samotná hra.

Jak se jmenují šachové figurky:

  • král
  • dáma
  • věž
  • střelec
  • jezdec
  • pěšec

Šach mat!

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek